Mit csinál egy etikus hacker?
Az etikus hacker feladata egy alkalmazás vagy szoftver, illetve szerverek és számítógépes hálózatok sérülékenységének a vizsgálata. A hacker olyan helyzetet teremt, mintha feltörtek volna egy számítógépes hálózatot, tehát legális támadást intéz titkos adatok ellen, hogy megvizsgálja, mennyire biztos a tárolt adatok vírusvédelmi rendszere.
A betörési vizsgálat után részletes, mélyreható jelentést készít a számítógép biztonsági állapotáról, amelyben egyben javaslatokat is tesz annak fejlesztésére, kijavítására.
Mindezek nélkül a valódi hackerek sokkal könnyebben juthatnak el az egyszerű felhasználók gépein keresztül fontos, értékes adatokat tároló szerverekbe. A támadók vírusokat, trójai falovakat rejtenek a hétköznapi felhasználók által letöltött alkalmazásokba, amelyek használata közben ezek a kártevők akcióba lépnek, “megfertőzik” a bizalmas üzleti információkat, hogy aztán ellopják vagy megsemmisítsék azokat.
Manapság az internet révén minden számítástechnikai eszköz összeköttetésben áll egymással, ezért bárki lehet a hackerek célpontja, aki nem gondoskodik készülékei védelméről.
Karriertipp
A neophyte, vagy „n00b”, „newbie” kifejezést a kezdő, még meglehetősen tudatlan hackerekre használják. A legnagyobb elismerés a hackerek között, ha valakit elit hackernek szólítanak, hiszen csak a legjobbakat nevezik elitnek. Ők azok, aki legújabb módszerek birtokában vannak. A hacktivisták számítógépes hackelés segítségével promotálnak bizonyos nézeteket, foglalnak állást politikai kérdésekben. Bármilyen célból is használja fel a tudását valaki hackerként, valószínűleg a kíváncsiság, a lehetetlen leküzdésének és a korlátok ledöntésének vágya hajtja.